Eşi Benzeri Olmayan İnsanlar ! Sanki Başka Gezegenliler!


Bugün sizlere dünyanın en benzersiz 10 insanından bahsedeceğiz. Tıpkı başka bir gezegenden gelmiş gibi görünen bu insanlar dış görünüşleri ile sizleri şoka uğratacak. Eğer hazırsanız vakit kaybetmeden yazımıza geçelim.

 

Sophia Hadjipanteli:

 

 Dünyada son yıllarda kadın hareketlerinin sesi önceki dönemlere göre daha fazla duyuluyor. Kadınlar harekete geçiyor, kitleleri etkiliyor ve değişime giden yolda hızla ilerliyor. En bilinen akımlardan biri de kadınların toplumun belirlediği kalıplara girmek zorunda olmadığını savunan Beden Olumlama hareketi. Kıbrıs’ta yaşayan Sophia Hadjipanteli de kaşlarını aldırmayı reddederek bu akımın öncülerinden bir tanesi haline gelmiş.
İngiliz bir annenin ve Kıbrıslı bir babanın kızı olan 22 yalındaki Sophia, tüm güzellik normlarına karşı çıkarak kaşlarını aldırmıyor, hatta daha ileriye giderek saçları sarı olmasına rağmen kaşlarını siyaha boyamayı tercih ediyor. Bunun nedeni ise toplumun belirlediği kurallara meydan okumak. Tamamen bir tercih meselesi dediği kaşları yüzünden internetten ölüm tehdidine kadar varan kötü yorumlar alan Sophia bu kötü yorumların yanı sıra bir çok destekleyici mesaj aldığını da iletiyor.
Bu görünümü sayesinde instagramda 370 bin kişi tarafından takip edilen genç kadın internette viral hale gelmesinden sonra birçok ünlü moda firmasından mankenlik yapması için teklif almış. Şu an hem internet üzerinden hem de düzenlediği konferanslar ile kadınları bilgilendiren Sophia uzun süreler tartışılacağa benziyor. 

 

 

Dru Presta:

 

Bir zamanlar model olabilmek için mutlaka uzun boylu be incecik bir fiziğe sahip olmak gerekiyordu. Ancak bu durum günümüzde tamamen değişmiş durumda. Artık öpk uzun boylu olmayan ya da alışılmışın dışında bedensel ölçülere sahip genç kadınalr da moda dünyasında adlarından söz ettirebiliyorlar. Dru Presta  da bunun en büyük örneklerinden bir tanesi. İşte onun küçük bir kasabada başlayıp prırıltılı Los Angeles’a uzanan ilginç öyküsü.
23 yaşındaki Dru Presta, bundan 4 sene önce en büyük hayalini gerçekleştirmek için Los Angeles’a gitmiş. Bugüne kadar kabul edilmiş bütün kurallar aksini söylese de  Presta 1 metre 10 santimetrelik  boyuyla önce İnstagram’da adını duyurduktan sonra gerçek model olmayı başarmış ve  böylece modellik için ille de herkesten daha uzun boylu olmak gerekmediğini gözler önüne sermiştir.
Los Angeles’a taşınınca önce moda eğitimine başlayan Presta, bir yandan da model olmak için elinden geleni yapıyormuş. Eğitim gördüğü sırada mağazalardan bulup kendi kendine kombinlediği kıyafetlerle çektirdiği pozları  İnstagram sayfasından paylaşmaya başlamış.  İnsatgram hesabından beklemediği bir ilgi ile karşılaşan genç kadın, özgüvenini de kazanarak ünlü markalar için mankenlik yapmaya başlamış.  İnsanlara ilham kaynağı olduğu için çok mutlu olduğunu söyleyen Presta, tüm olumsuzluklara rağmen güçlü kalmanın dersini veriyor.

 

Kanya Sesser:

 

 Eminiz şimdi göreceğiniz hayat öyküsünün bir benzerine hiç rastlamadınız.  Çğnkü 27 yaşındaki Kanya Sesser’in hayat öyküsü belki ancak filmlerde ya da romanlarda karşımıza çıkabilecek türden.
Dünyaya gözlerini Tayland’da açan Kanya Sesser’in doğuştan iki bacağı yok. Tayland’ta oldukça fakir bir ailede dünyaya gelen Kanya’yı ailesi bu durumundan dolayı bir Budist Tapınağının dış duvarının önüne bırakı. Minik bebek henüz bir hafatlıkken onu bulan bir aile bu durumu göz önüne alarak Kanya’yı evlat edindi. Sokakta ölüme terkedilen Kanya onu bulan yeni ailesi ile birlikte henüz 5 yaşındayken Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı.
Yeni ailesi ile birlikte mutlu bir şekilde büyüyen Kanya, bacakları olmamasına rağmen 15 yaşından bu yana mankenlik yapıyor ve insanlara büyük bir ilham kaynağı oluyor. Birçok iç çamaşırı ve spor giyim markasının tanıtım yüzü olan genç kız doğaya da kendi kendine engeller yaratan insanlara da meydan okuyor. Farklı ve seksi olduğunu belirten genç kız, seksi olmak için bacaklara ihtiyacı olmadığını sık sık dile getiriyor.
Yaşadığı California bölgesinde herkesin çok iyi tanıdığı genç kız en çok ekstrem sporlarla uğraşmayı seviyor. Tekerlekli sandalye yerine kay kay kullanmayı tercih ettiğini söyleye Kanya, Instagram hesabındaki biyografisinde de kendini “Tuhaf ve farklıyım. Bacaklarım yok, sınırlarım da yok” diye ifade ediyor. Büyük bir giyim firması olan Nike için mankenlik yapan azimli kadın aynı zamanda en çok kazanan mankenlerden bir tanesi olmayı da başarmış.

 

Beth Ditto:

 

Beth Ditto, dünyayı sarsan ünlü indie müzik grubu Gossip’in vokalisti. Ditto, kendisinin ” şişman” olduğunu söylüyor ve dış görünüşünü olduğunu olduğu gibi kabul ediyor. Beth, ayrıca cesur ve açık kıyafetler giymek için zayıf olmak gerekmediğini düşünüyor. Ce giydiği giysilerle de birçok ünlü tasarmıcı tarafından örnek gösteriliyor.  

 

Nick Vujicic:

Çok ender görülen bir gen bozukluğu nedeniyle uvuzları olmadan dünyaya gelmiş olan Sırp Asıllı Nick Vujicic, nadir görülen tetra-amelia sendromu yüzünden gençlik yıllarını ağır depresyon yaşayarak geçirmiş. Annesinin ona okuttuğu bir yazı sayesinde hayatı birden değişen Nick’in okuduğu bu makale engelleri olan fakart buna rağmen hiç pes etmeyen bir adam hakkındaymış. O günden sonra yeni kararlar alan Nick Vujicic’in hayatı bakış açısı değişmiş ve yengellerini benimsemeye başlamış. . Yaşadıklarını tek bir cümleyle anlatan genç adam kendiyle benzer şeyler yaşayanlara umut oluyor. Onun yaşamını anlatan cümle ise şu : Sahip olmadıklarım için Tanrı’ya kızmaktansa, sahip olduğum şeyler için şükretmeyi öğrendim. Şimdilerde mutlu bir ailesi olan Nick profesyonel olarak motivasyon konuşmacılığı yapmakta ve bu sayede birçok kişinin hayatı sevmesini sağlamakta.

 

Jeff Dabe :

 

Gerçek hayatın Temel Reis’i ile tanışmaya hazır olun. Bilek güreşi yarışmalarının en bilindik ismi olan 52 yaşındaki Jeff Dabe dünyanın en büyük ellerine sahip. 80’li yıllardan itibaren bilek güreşleriyle ilgilenen Dabe’in ellerini görenler gözlerine inanamıyorlar. Doğuştan bu kadar devasa ellere sahip olan  Jeff Dabe birçok yarışmada rakiplerinin bileklerini ve kollarını kırmıştır. Yaklaşık 50 santimetreyi bulan elleriyle Jeff Dabe, kemik kıran lakabını sonuna kadar hak ediyor.

 

Mikel Ruffinelli:

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles şehrinde yaşayan 39 yaşındaki 4 çocuk annesi Mikel Ruffinelli, dünyanın en geniş kalçalarının sahibidir. 190 kilo ağırlığında olan bu kadının kalçaları ise akılalmaz bir biçimde 256 santimetredir. Fazla kilolu kadınlar için özel olarak çıkartılan bir dergide mankenlik yapan Mikel, sahip olduğu kalçalarını çok sevdiğini ve zayıf olmak gibi bir derdi olmadığını söylemiştir.

 

Jare İjalana :

 

 Dünyanın en güzel çocuğu olarak bilinen Jare İjanlana’nun bu noktaya gelme hikaye, bir hayli şaşırtıcı. Mofe Bamuyiwa adında Nijeryalı fotoğrafçı tarafından şans eseri fotoğrafları çekilen küçük kızın bu fotoğrafları daha sonra fotoğrafçının instagram hesabından paylaşılmış. Bu paylaşımların ardından kısa süre içinde tüm fotoğraflar internette viral haline gelmiş ve dünyanın dört bir yanından insan Jare’nin dünyanın en güzel kızı olduğunu belirten yorumlar yapmışlar. Bu olaylardan sonra gazeteler ve televizyon programlarına konu olan Jare İjalana şu an iki kız kardeşi ile beraber İnstagram’da boy göstermeye devam emektedir.

 

Arshid Ali Khan:

 

 Tüm dünyayı şaşkınıa çeviren bu olayda ise, Hindistan’da hayatını sürdüren 13 yaşındaki Arshid Ali Khan ismindeki bu çocuk 18 santimetrelik bir kurukla hayata gelmiştir. Hindistan’da ” Maymunların Tanrısı” olarak görülen 13 yaşındaki bu çocuk, kuyruğun kendisine tanrının bir hediyesi olduğuna inanıyor.

 

Ioana Spangenberg:

 

 Karşınızda dünyanın en ince belli ikinci kadını. 40 kilo olan Romanyalı manken Ioana Spangenberg, 50 santimlik beliyle herkesi şaşkına çevirmektedir. İddialara rağmen ısrarla anoreksiya hastası olmadığını söyleyen Ioana Spangenberg, günde 2500 kalori aldığı halde çocukluğundan beri belinin hep böyle ince olduğunu belirtmektedir. 1 metre 65 santimetre boyunda olan, 30 yaşındaki model, şu anda yalnızca 40 kilo. Mankenin açıklamalırına göre kendisinin sağlık durumunu tehtid eden hiçbir durum bulunmamaktadır.

 

Pupula Duplex Hastalığı:

 

 Çİft göz bebeği terimi ile ilgili yabancı kaynaklarda farklı tarzlarda ifadeler mevcuttur. Kimi kaynaklar bu hastalığın, çeşitli hurafelerden ve efsanelerden geldiğini söylese de, bazı kaynaklar çift göz bebeği olan insanların yaşadığını söylemektedir. Ancak tıp literatüründe bu konu ile ilgili gerçek bilginin olmaması kafaları karıştıran bir başka detaydır.

 

 

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz ? Herhangi biri olmanız gerekseydi hangisi olurdunuz?

 


Beğendinizmi ? Arkadaşlarınızla Paylaşın !

94
92 , 94 points

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 + 16 =

Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
Mahçup Mahçup
0
Mahçup
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Öğretici Öğretici
1
Öğretici
Öfkeli Öfkeli
0
Öfkeli
Çok Komik Çok Komik
0
Çok Komik
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Yok Artık Yok Artık
1
Yok Artık
Havalı Havalı
0
Havalı
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format