Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Dünyanın En Garip Ve Korkutucu 7 Ağacı!!

Ana Sayfa » FOTO GALERİ » Dünyanın En Garip Ve Korkutucu 7 Ağacı!!

Bugün sizlerle dünyanın doğa harikası olan ağaçların kötü taraflarını göstereceğim. Oldukça tehlikeli ve garip olan bu ağaçlar gerçekten var. Hazırsanız yazımıza geçelim.

 

1. Ejderha Kanı Ağacı:

 

Ejder-Dragon Ağaçları, özsuyu kan rengi olan ağaçlardır. Gövdeleri yaralandığı zaman dışa sızan kırmızı kan rengi bitki öz sıvıları nedeni ile ejder ağaçları olarak adlandırılırlar.

Yapılan bilimsel araştırmalarda, kırmızı rengi veren bitki öz su içinde, insan ve hayvanların kanında bulunan hem’in (hemoglobinin içindeki demir) bulunduğu gösterilmiştir.

Bu reçine tıpta ve boyalar olarak yaygın şekilde kullanılır. Ağacın bu özelliği Yunanistan ve Roma’nın eski medeniyetleri bile bu özellikleri biliyor ve kullanıyordu.

Bu ağacın ana vatanı Kanarya Adaları, Madeira Adası ve Cape Verde Adasıdır. Yaşam süreleri oldukça uzundur bazı kaynaklarda 900 yaşına kadar yaşadıklarından bahsedilmektedir.

Ağacın yaklaşık boyu 10 metre gövde çapları 1 metreyi bulabilir. Ejder Kanı Ağacı, büyüyüp gelişmesi için, subtropik bir iklime gereksinim göstermekle birliktedir. Fotoğraflardan da anlaşıldığı üzere sarp ve kayalık zeminlerde dağılım göstermektedir.

Bu ağaçlar tohumdan üretilebilme özelliğine sahiptir. Ejder Ağaçları tam güneş gören veya yarı güneş gören gölgede yetişirler.

 

2. Kanayan Diş Mantarı:

Dünyada pekçok canlı türü aslında muhteşem bir yaratılışın örnekleri olarak karşımıza çıkmakta. Ancak söz konusu mantarlar olunca işler daha da karmaşıklaşıyor, bir o kadar da ilginç ve acayip bir dünyaya kapılar ardına kadar aralanıyor. Sizce de çok heyecan verici değil mi? Makromantarlar dünyasında farklı bakış açıları ile incelemelerimiz ve yolculuğumuz devam ederken farklı, ilginç, renkli örnekleri de sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Şimdi yine sizler için yepyeni ve rengarenk bir ilginç mantar örneği paylaşımımız olacak. Başlıkta da belirttiğim gibi latince adı Hydnellum peckii. Ancak onu birçok farklı isim ile ananlar ve arayanlar var. Özellikle fiziksel görüntüsü bu birçok farklı ismi daha anlaşılır hale getiriyor. Adeta kanlar damlayan bir bedene sahip. Bu sebeple Kanayan Mantar, Kan Damlatan Mantar, Şeytan Dişi veya Çilekler ve Krema, Kanayan Diş Mantarı olarak anılıyor.

 

3. Baobab ağacı:

 

 Baobab Afrika’dan Avusturalya’ya kadar geniş bir coğrafya’da yetişen,yetiştiği yerlerde pek çok efsaneye konu olmuş, dev boyutlara ulaşan gövdesiyle anıt ağaç nitelemesini en çok hakeden muhteşem bir ağaçtır. Ölümsüz ağaçlar olarak da bilinen bu ağaçların içleri suyla dolu oldukları için ateşe dayanıklıdırlar. Geçmişte yaşanan orman yangınlarında diğer bitki türleri yok olurken Baobab’lar alevlere karşı olan dirençleri sayesinde ayakta kalmayı başarmışlardır.

 

4. Sekoya Ağacı:

4. Sekoya Ağacı: ile ilgili görsel sonucu

Gökyüzüne Uzanan Ağaç

Sekoya ağacının bilinen ilk özelliği yaklaşık 120 metreye ulaşan boyu ile en uzun ağaç olmasıdır.  bin yıl kadar varlığını sürdürebilen bu görkemli ağaç 26 katlı bir bina kadar uzayabilir. Sadece gövdesinin çapı bile 7 metreyi bulan bu ağacın kökeni ise Kuzey Amerika’dır. Oldukça kalını bir kabuğa sahip olan bu ağaç aynı zamanda yangınlara olan dirençleri ile de bilinmektedir. Oldukça uzun boyları ve uzun yaşamları ile öne çıkan bu ağaçların en uzunu ABD’nin Kaliforniya eyelatinde bulunmaktadır. 115 metre olan bu ağacın yaşının ise 700 ile 800 arasında olduğu tahmin edilmektedir

 

 

5. Manchineel Ağacı:

 

Tıpkı bir elma ağacını andıran bu ağacın meyvesi de tıpkı bir elma gibi güzel görünmektedir. Fakat meyvesi elmayı andıran bu ağaç o kadar zehirlidir ki sadece bu meyveden yemek değil aynı zamanda ağacın altından geçmek bile insana çok ciddi zararlar verebilmektedirler.  Isırıldığı zaman kolayca öldürebilen bu ağacın meyvesi, yağmur yağdığında üzerindeki zehirleri yağmurla beraber akıtmaya başlar. Bunun için yağmurlu havalarda bu ağacın altından geçerseniz, ciddi ölümcül yanıklara maruz kalabilirsiniz.  Özellikle Orta ve Güney Amerika’da yoğun olarak görülen bu ağaç türünü tehlikeli yapan diğer bir etmen ise bilim adamları tarafından hala ne oldukları tam olarak bilinmeyen toksik kimyasallardır. Toksik içinde bulunan phorbol maddesi vücuda temas halinde hızlıca cilde yanıklar oluşturmaktadır. Yenildiği zaman ise ağızda yanma yaşatan ve boğazda şişlik yaratarak insanları öldürebilen bu ağaç aynı zamanda geçici körlüğe de neden olmaktadır.

 

6. Kum Havuzu Ağacı:

 

Doğal alanlara girerken, hayvanların damgalanmasından kaçınmak akıllıca olur, ancak üreme ortasında bir ağaç tarafından parçalanma riski muhtemelen doğa yürüyüşü yapmaya çıkan birinin düşüneceği son tehdittir. Bir ağacın düşen meyvesi tarafından zehirlenmiş veya şiddetli bir şekilde yaralanmış olmak insana bilim kurgu filmleri gibi gelmektedir. Ancak bir el bombası dağıtan ağaç , gerçek bilim dünyasının bir parçası olmak için askeri bilim kurgu gibi çok fazla ses getirir. Fakat, bu tehdit Kuzey Amerika ve Güney Amerika’nın tropikal bölgelerine özgü bir tür olan tuhaf Kum Havuzu Ağacı sayesinde insanlar için gerçek ve tehlikelidir .

 

Dünyanın En Garip Ve Korkutucu 7 Ağacı!! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bakmayın zor gibi gözüktüğüne: Alinazik Hayranlarının Hayallerini Gerçeğe Dönüştüren Dünyaca Ünlü 15 İsim Eşi Benzeri Olmayan İnsanlar ! Sanki Başka Gezegenliler! Seçimle İlgili Attıkları Tweet’lerle Hepimizi Güldüren Twitter Kullanıcıları ! Giydiğinizde Sevgilisiz Kalma Garantili 10 Şey Magazin Tarihinin Kirli Çamaşırlarını Bir Bir Ortaya Döken Paylaşımlar

FACEBOOK'TA BİZ

Mekanımıza Hoşgeldiniz

Ay Tozu – Eğlence Platformu - Tüm Hakları Saklıdır